GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W KOLBARKU

W dniu 26 czerwcu 2021 r. w Kolbarku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Z powodu trwającej pandemii ilość druhów została ograniczona tylko do przedstawicieli zarządów z poszczególnych Jednostek OSP z Gminy Klucze mogąca uczestniczyć w uroczystości. W uroczystości uczestniczyli: Pan Norbert Bień – Wójt Gminy Klucze, kpt. w st. spocz. Bogusław Paś – Przewodniczący Rady Gminy Klucze oraz Andrzej Janik – Prezes Zarządu Gminnego OSP Klucze wraz zarządem, asp. sztab. w st. spocz. Jan Mól – Komendant Gminny OSP, Prezesi, Naczelnicy z Jednostek OSP z Gminy Klucze, druhowi nominowani do odznaczenia, Koło Gospodyń Wiejskich z Kolbarku oraz mieszkańcy Gminy Klucze.

Uroczystość odbyła się w Kolbarku na terenie stadionu sportowego na, którym została odprawiona Msza Św. w intencji strażaków Gminy Klucze, którą odprawili: powołany w dniu 18 czerwca 2020 r. Decyzją ks. bpa Grzegorza Kaszaka Kapelan Strażaków Gminy Klucze dh ks. Marek Łabuda i ks. Mariusz Wróbel.

Po Eucharystii nastąpiła uroczystość wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych druhów z Gminy Klucze. Wyróżnieni zostali:

Odznaką XX – lecia Działalności w Związku Powiatowym OSP Olkusz został odznaczony:
– dh Adam Myszor – OSP Kwaśniów.
Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni:
– dh Radosław Murias – OSP Klucze,
– dh Sylwiusz Kajda – OSP Bogucin,
– dh Andrzej Oruba – OSP Kwaśniów.
Odznaką „STRAŻAK WZOROWY” zostali odznaczeni:
– dh Łukasz Gieszczyk – OSP Klucze,
– dh Konrad Foryś – OSP Klucze,
– dh Dawid Sierka – OSP Klucze,
– Jakub Szymański – OSP Kwaśniów,
– Piotr Daniel – OSP Rodaki.
Srebrną Odznaką MDP została odznaczona:
– dh Julia Furgacz.
Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście i druhowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolbarku.
Zarząd OSP Klucze składa gratulacje wyróżnionym druhom.

Tekst : dh Radosław Murias,
Foto: dh Radosław Karolczyk OSP Rodaki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczach

ul. Zawierciańska 18
32-310 Klucze
NIP 6372196936 | REGON 363314332 | KRS 0000592191

BŚ w Wolbromiu oddział Olkusz


60 8450 0005 0050 0556 1779 0001

Scroll to Top
Przewiń do góry