Szczepienia plenerowe na Pustyni Błędowskiej

     W dniach od 12 – 13 czerwca 2021 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczach Zabezpieczała Plenerowy Punkt Szczepień utworzony na terenie Róży Wiatrów przy Pustyni Błędowskiej w Kluczach decyzją Wojewody Małopolskiego Pana Łukasz Kmity.
     Akcja „#SzczepmySIĘ od Giewontu po Pustynię Błędowską” była częścią przedsięwzięcia, które odbywało się w czterech punktach na terenie
woj. małopolskiego.
     Personel medyczny Plenerowego Punktu Szczepień rozpoczął szczepienia w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 – 18.00. Przed otwarciem ustawiła się długa kolejka chętnych osób, aby zaszczepić się przeciw COVID – 19. W Kluczach zaszczepionych zostało 800 osób i był to najwyższy wskaźnik osób zaszczepionych podczas szczepień weekendowych w: Na Pustyni Błędowskiej, Zakopanem, Krynicy – Zdroju i Szczawnicy.
     W ramach akcji „SzczepmySIĘ” działania na terenie Róży Wiatrów wsparli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, którzy aktywnie wspierali budowę Mobilnego Punktu Szczepień jak i również pomagali w zabezpieczeniu całej akcji szczepień. Podczas szczepień zrobili pokaz sprzętu ratowniczego.
     Działania strażaków z OSP Klucze polegały na zabezpieczeniu drogi dojazdowej do Punktu Szczepień oraz pomoc osobom z ograniczoną możliwością poruszania, aby umożliwić im możliwość zaszczepienia.
Strażaków z OSP Klucze wspomagały Jednostki OSP z: Bogucina, Kwaśniowa, Ryczówka, Rodak, Kolbarku i Bydlina.
     Należy nadmienić, że działania strażaków OSP Klucze i Policjantów z Komisariatu
w Kluczach odbywały się również w porze nocnej w celu zabezpieczenia Punktu Szczepień.
     W zabezpieczeniu Punktu Szczepień podczas weekendu wsparli również Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komisariatu Policji w Kluczach, którzy kierowali ruchem na drodze wojewódzkiej Klucze – Bolesław.
W imieniu wszystkich strażaków OSP Klucze pragnę podziękować strażakom z w/w jednostek OSP za poświęcony czas i zaangażowanie w bardzo dużym przedsięwzięciu.

Tekst: dh Radosław Murias

Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczach

ul. Zawierciańska 18
32-310 Klucze
NIP 6372196936 | REGON 363314332 | KRS 0000592191

BŚ w Wolbromiu oddział Olkusz


60 8450 0005 0050 0556 1779 0001

Scroll to Top
Przewiń do góry