Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP Klucze

W dniu 23 października 2021 r. o godz. 11:30 w Remizie OSP Rodaki odbył się Zjazd Oddziału Gminnego RP z Klucz. Na zjazd przybyło 29 delegatów ze wszystkich jednostek OSP z Gminy Klucze. Przywitania delegatów i zaproszonych gości dokonał dh Andrzej Janik. Wcześniej odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Renault D16 4×4 dla OSP Rodaki, którego dokonali:

Pan Jacek Osuch – Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Pan Norbert Bień – Wójt Gminy Klucze.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Pan Norbert Bień – Wójt Gminy Klucze, Pan Michał Zasucha – Dyrektor Biura Poselskiego Ministra Jacka Osucha, bryg. Zbigniew Wrzesień – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, dh Grzegorz Ziarno – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Olkuszu.

Po przywitaniu gości przez dh Andrzeja Janika wybrano Przewodniczącego Zebrania, którym został dh Jan Mól.

Po omówieniu działalności zarządu i komisji rewizyjnej podczas kadencji na lata 2016 – 2021 dokonano wyboru nowego zarządu w składzie:

• dh Andrzej Janik – Prezes,
  • dh Adam Myszor – Wiceprezes I,
  • dh Tomasz Hyla – Wiceprezes II,
  • dh Jan Mól – Komendant Gminny,
  • dh Jakub Kargól – Sekretarz,
  • dh Iwona Adamuszek – Skarbnik,
  • dh Ryszrd Kamionka – Członek Prezydium Zarządu,
  • dh Michał Banyś – Członek Prezydium Zarządu,
  • dh Stanisław Oruba – Członek Prezydium Zarządu,
  • dh Leon Pacia – Członek Prezydium Zarządu,

Skład Komisji Rewizyjnej:

• dh Łukasz Gawron – Przewodniczący,
  • dh Łukasz Samul – Wiceprzewodniczący,
  • dh Krzysztof Boruń – Sekretarz.

Delegatami na zjazd powiatowy zostali wybrani:

• dh Andrzej Janik,
  • dh Jan Mól,
  • dh Tomasz Hyla,
  • dh Radosław Karolczyk,
  • dh Radosław Murias,
  • dh Jarosław Płonka,
  • dh Michał Bromblik.

Przedstawicielami do zarządu powiatowego zostali:

• dh Andrzej Janik,
  • dh Jan Mól,
  • dh Michał Bromblik,
  • dh Radosław Karolczyk,
  • dh Radosław Murias.

Zarząd OSP Klucze gratuluje druhom z Klucz wyborów na kadencje w Zarządzie Gminnym ZOSP RP w Kluczach i Komisji Rewizyjnej na lata 2021 – 2026. Wyrazy uznania i gratulacje Zarząd OSP Klucze składa jednostce OSP Rodaki za pozyskanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Opracowanie: dh Radosław Murias,
Foto: dh Radosław Karolczyk – OSP Rodaki