Przekazanie Sztandaru

HISTORYCZNY MOMENT W KTÓRYM NAJMŁODSZEJ JEDNOSTCE W GMINIE ZOSTAJE NADANY SZTANDAR.
DLA NAS TO WIELKIE PRZEŻYCIE PO KTÓRYM DOPIERO TERAZ OPADAJĄ EMOCJE.

STARANIA OSP KLUCZE O NADANIE SZTANDARU TRWAŁY NIEMAL OD STYCZNIA. JEDNAK DĄŻĄC KU TEMU CO OBIECALIŚMY SOBIE 3 PAŹDZIERNIKA 2015 NA ZEBRANIU ZAŁOŻYCIELSKIM OSP KLUCZE – UDAŁO SIĘ !

UDAŁO SIĘ DZIĘKI MIESZKAŃCOM, KTÓRZY W NAS UWIERZYLI, STRAŻAKOM, KTÓRZY DBALI O DOBRE IMIĘ JEDNOSTKI, ZARZĄDOWI, KTÓRY DĄŻYŁ DO REALIZACJI PLANÓW ORAZ WIELU WIELU INNYM OSOBOM I INSTYTUCJOM.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej wspólnie przez proboszcza parafii w Kluczach ks. Marka Łabudę i kapelana strażaków w gminie Klucze ks. Marka Plebanka. Po mszy, poświęcony przez kapłanów sztandar został oficjalnie przekazany przez przedstawicieli komitetu fundacji sztandaru Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edwardowi Siarce. Z jego rąk sztandar otrzymali druhowie z OSP Klucze, tworzący poczet sztandarowy.
W imieniu wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach podziękowania dla przybyłych na uroczystość gości złożyła Małgorzata Węgrzyn, Prezes Osp w Kluczach, która odkreśliła,
jak ważne jest posiadanie własnego sztandaru.
Możemy powiedzieć, że nasze marzenia powoli się spełniają. Mamy sztandar, będziemy mogli godnie i z honorem reprezentować nasze Klucze, naszą ochotniczą straż. To nie tylko symbol.Pod sztandarem nasi rodacy zawsze łączyli się na dobre i na złe – powiedziała Małgorzata Węgrzyn.

Po części oficjalnej dla uczestników uroczystości wystąpili: przedszkolaki z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach, grupa taneczna z klasy V a ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach, zespoły i soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach – „Pleciugi”, „Ziemia Kluczewska” oraz Natalia Kuca, Ada Krzysztańska, Mateusz Brener i Paulina Kasprzyk.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczach

ul. Zawierciańska 18
32-310 Klucze
NIP 6372196936 | REGON 363314332 | KRS 0000592191

BŚ w Wolbromiu oddział Olkusz


60 8450 0005 0050 0556 1779 0001

Scroll to Top
Przewiń do góry